Dūmu lūkas

ESSMANN

MERCOR

ESSERTEC

Vairāk informācijas

Dūmu lūkas

Dūmu un karstuma izvades ventilācijas sistēmas, izvadot dūmus, veido un uztur telpās no dūmiem brīvu slāni virs grīdas. Šī sistēma arī izvada indīgās un karstās gāzes, kuras rodas, attīstoties ugunsgrēkam. Praksē apstiprinājies, ka šīs sistēmas, palīdz evakuēt cilvēkus no ēkām, samazina ugunsgrēka radītos bojājumus un finansiālos zaudējumus, atvieglo ugunsgrēka dzēšanu, uzlabo redzamību, aizkavē jumta sakaršanu un uguns sānisko izplatīšanos. Lai šīs priekšrocības tiktu izmantotas, dūmu un karstuma izvades lūkām visā to ekspluatācijas laikā perfekti jādarbojas katru reizi, kad tās iedarbina.

Dūmu un karstuma izvadīšanas sistēma ir drošības sistēma, kas paredzēta situācijas uzlabošanai ugunsgrēka gadījumā.

Visas mūsu piedāvātās lūkas ir testētas pēc jaunākā LVS EN 12101:2 standarta un atbilst visiem spēkā esošiem normatīviem aktiem.

Dūmu lūkas sastāv no četriem elementiem:

  • pamatne (300-900mm);
  • atvēršanas rāmi;
  • pildījuma (akrila kupols vai polikarbonāts);
  • dūmu novadīšanas mehānisma (24V vai CO2).

Lūku pamatnes:

Pamatni parasti izgatavo no cinkota tērauda loksnes, bet ir iespējam to izgatavot arī no nerūsējoša tērauda vai alumīnija un pēc klienta pieprasījuma var tikt nokrāsota jebkurā RAL krāsā). Lūkas pamatne tiek rūpnieciski izgatavota un siltināta. Standarta lūkas pamatnes siltinājums ir 40mm, bet pēc klienta vēlmes pamatni var nosildīta ar vati līdz pat 200mm. Standarta pamatnes (40mm vate) siltumvadītspējas koeficients ir 1,00 W/m2K.

Pasūtot lūku lūdzu ņemt vērā ka lūkas pamatnes minimālajam augstumam virs jumta plaknes lūkas montāžas vietā ir jābūt 300mm.

Atvēršanās rāmis:

Atvēršanās rāmis tiek izgatavot daudzkameru PVC kas nodrošina izcilas rāmja siltuma izolācijas spējas. Rāmis nodrošina pilnīgi izolāciju pat pie ļoti zemām temperatūrām.

Dūmu lūkas pildījums:

Ir 3 galvenie lūku pildījumi ir akrila kupols, polikarbonāts un metāla vāks (sendviča tipa)

Akrila kupoli ir pieejami no 1 līdz 4 slāņiem, matēti un caurspīdīgi. Polikarbonāts no 10 līdz 25mm biezs, arī pieejams matēts un caurspīdīgs. Ir pieejami arī siltināti metāla vāki ar Siltuma vadības koeficientu līdz pat U=0,83W/(m2K)

Dūmu novadīšanas mehānismi:

Ir pieejami 24V servomotori un CO2 pneimatiskie pievadi.

Elektriskā 24V dūmu lūku vadības sistēma sastāv no koordinētām ierīcēm, kas ļauj automātiski vai manuāli atvērt dūmu lūkas. Galvenajam elektriskās sistēmas vadības blokam ir 220V strāvas padeve (24V DC izejošā strāva). Elektriskais impulss tiek nosūtīts uz paneli no kopējās ugunsdzēsības signalizācijas paneļa vai nosūtot to manuāli, nospiežot trauksmes pogu. Sistēmai nostrādājot, vadības panelis automātiski aktivizē elektriskos mehānismus, kas atver dūmu lūkas. Katrs vadības panelis ir aprīkots ar akumulatoriem, kas nodrošina tā darbību ārkārtas situācijās 72 stundu garumā.

CO2 pievads darbojas uz saspiestas gāzes principa. Lūkas pievads tiek savienots ar 6mm vara caurulītēm, par kurām gāze tiek padota no vadības bloka uz pievadu. Šādā sistēmā elektriskā stāva netiek izmantota.

CO2 pievadu ir iespējams aprīkot ar elektrisku palaidēju, kā rezultātā līdz lūkai būs jānodrošina tika ugunsdroša signālkabeļa instalācija, kas būtiski samazina izmaksas un montāžas laiku. Sistēmas darbību, tā pat kā elektriskā sistēmā, nodrošina vadības bloks aprīkots ar akumulatoriem.

Ir pieejami arī autonomi CO2 pievadi. Šāda lūkas aktivizējas automātiski temperatūrai pie lūkas sasniedzot 70 vai 90 grādus. Lūkas darbojas bez tiešas cilvēka iejaukšanās.

Divkāršas nozīmes lūkas skaitās lūkas, kurām bez pamatmehānisma tiek nodrošinās papildus 220V motors, kurš domāts ikdienas komforta nodrošināšanai, piemēram, ļaujot lūku izmantot arī telpu vēdināšanai vai dzesēšanai.